[WWW www.awicons.com]    [E-mail awicons@awicons.com]   
About AWicons
Kullanıcı arayüzleri her geçen gün geliştiriliyor. İyi bir kullanıcı arayüzünün en önemli unsuru, ikon grafikleri. Sadece birkaç düzine pikselden oluşan küçük bir görüntü, bazen bir paragraflık metinden daha anlamlı olabilir. Görsel algılamanın doğası gereği, ikonlar insanlarla en güçlü yakınlığı kurarlar.

Yeni teknolojiler ve yüksek çözünürlülük oranları, programcıların kullanıcı arayüzleri tasarlarken yüksek-ayrıntılı gerçek renk alpha-blended ikonlar kullanmalarını sağlıyor. Ancak, doğru araçlar kullanmadığımızda, canlı ikonlar yaratmak başa çıkılmaz bir iş haline gelebilir.

Lokas Software eksiksiz bir ikon yaratma aletini - AWicons Pro gururla sunar! Benzersiz bir ücret karşılığında, grafik olarak zengin ikonlar yaratmak için gereksindiğiniz tüm araçları tek bir pakette alabilirsiniz!

AWicons Pro ikon, imleç ve diğer küçük görsel unsurları arayıp bulmanızı, oluşturmanızı, düzenlemenizi ve yönetmenizi sğlar. Program Windows XP gerçek renk ikonlarını tam destekler. AWicons Pro, ico, icl, cur, ani, png, gif, bmp ve jpg gibi pek çok yaygın dosya türüyle çalışabildiği gibi, değişik boyutlarda (256x256 piksele kadar) birden fazla ikonu birlikte ve tüm renk modlarında (mono, 16, 256, gerçek-renk ve alpha kanallı gerçek-renk) kaydetmeyi sağlar!

AWicons Pro ikon yönetim özelliği, farklı konumlardaki görüntüleri taramaya olanak sağlar ve bu da, çok sayıda grafik düzenleme yaptığınızda çok kullanışlıdır. Bir ikon çizme paketi olarak AWicons Pro kalem, çizgi, elips, poligon, yazı, renk değişimi, vb. gibi tanınmış çizim araçları ve anti-aliasing, çok-renkli degrade, saydamlık, vb. çizim işlemcileri sunar. İkonlarınıza çeşitli sanatsal efektler uygulayabilirsiniz. Bunlar arasında aqua, gölge, kabartma, kontrast, bulanıklaştırma ve daha pek çoğu bulunur.

AWicons Pro çizim ipuçları ve geniş bir örnek kütüphane içeren kapsamlı bir yardım sistemiyle gelir. Daha önce hiç ikon düzenlemesi yapmamış olsanız bile, kolay kullanımlı çok-dilli arayüz ile oynarken-öğren işlemini kolay ve eğlenceli bulacaksınız! Mütevazi fiyatı ve şaşırtıcı işlevselliği, bu yazılımı bir zorunluluk haline getiriyor!

User Interface


AWicons Features
Feature AWicons Standard AWicons Pro
multilingual interface
full Windows XP icons support
loading/saving images in many formats (ico, cur, ani, png, gif, bmp, jpg)
all color formats supported (mono, 16, 256, true-color, true-color with alpha)
all sizes up to 128x128 supported
scan drives for icons, cursors and graphics
many drawing tools (pen, line, ellipse, polygon, text, colors replace and etc.)
many drawing modifiers (anti-aliasing, multi-color gradient, transparency and etc.)
many effects (shadow, bevel boss, contrast, hue, blur and etc.)
import from large image (png, gif, jpg, bmp) with filters
import from bitmaps resources from executables (exe, dll and etc.)
editing icons in executables
working with icons library (icl)
rebuild Windows icon cache for update desktop and Start menu
all sizes up to 256x256 supported no
plug-in that allow to export image with transparency directly from Adobe Photoshop into AWicons no
additionals artistics effects (Aqua, Smart blur, Posterize) no
editing pictures containing image list, which use for creating various controls (toolbars, trees, tabs etc.) no
simple, pretty and customizable interface

[Copyright © 2000-2009 Lokas Software]   [Terms of Use and Privacy Statement]